close
دانلود آهنگ جدید
پیلیسیر - 3
loading...

پیلیسیر

پسران بوشهری در زمان قاجار+عکس دیده نشده

عکسی دیده نشده از مجموعه عکسهای یک عکاس اروپایی به نام البرت هاتز از پسران بوشهری در زمان قاجار

در اینجا میتوانید تصاویری که سابق در مورد این عکاس هلندی توسط همین سایت منتشر شده بود را مشاهد نمایید 
ادامه مطلب ...
نظرات () تاریخ : زمان : بازدید : 564 نویسنده :

نمایشگاه عکس شور محشر برگزار شد

مسابقه عکاسی محرم با عنوان شور محشر به منظور زنده نگه داشتن فلسفه عاشورا و قیام امام حسین(ع) و همچنین شناخت آیین ها و سنت های مذهبی و رشد و تعالی هنر عکاسی در استان بوشهر برگزار گردید.

دبیر نمایشگاه عنوان نمودند؛ این مسابقه برای اولین بار با همکاری و مشارکت فرمانداری دیر، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دیر، شهرداری و شورای شهر دیر- بردستان - دوراهک ، سایت خبری سیرانا و آتلیه عکس چشمک(دوراهک) برگزار گردید.

محمود باقری خاطر نشان کردند؛ مطابق فراخوان مسابقه شور محشر عکاسان استان بوشهر تا ششم آذر ماه جهت ارسال آثار به دبیرخانه نمایشگاه مهلت داشتند. پس از دریافت آثار، عکس ها توسط هیات داوران ( یاسین محمدی، محمد رحیمی زاده و حسین فخرایی) مورد ارزیابی  و داوری قرار گرفت که به نفرات اول تا سوم جوایز ارزنده ای اهدا خواهد شد.

ایشان ابراز نمودند؛ مسابقه شور محشر مورد استقبال کم نظیر عکاسان و هنرمندان استان بوشهر قرار گرفت. نفرات اول تا سوم به ترتیب سید جواد صدری(بوشهر)، غلامحسین آقاجری(دیلم) و محمد جواد رییسی(بندر دیر) می باشند. جوایز برگزیدگان به ترتیب نیم سکه، ربع سکه و کارت هدیه 200 هزار تومانی اهدا خواهد شد.


 
آثار برگزیده در نمایشگاهی در شهرهای دیر،بردستان و دوراهک به نمایش عموم در خواهد آمد.

زمان و مکان برگزاری نمایشگاه:

13 الی 15 آذر: بندر دیر، محله خنیا، حسینیه باب الحوائج

16 الی 18 آذر: بردستان، حسینیه اعظم سادات

19 الی 21 آذر: دوراهک، حسینیه شهید دستغیب

در پایان از همه هنرمندان و مسئولین و خادمین حسینیه ها بابت برگزاری هر چه بهتر این نمایشگاه تقدیر و تشکر بعمل می آید.

چنانچه در خصوص مسابقه و نمایشگاه شور محشر انتقادات و پیشنهادات سازنده ای که موجب شود تا برگزاری نمایشگاه عکاسی محرم در سالیان آینده هر چه بهتر برگزار شود به دبیرخانه نمایشگاه اطلاع نمایید.

دبیرخانه: دوراهک، آتلیه عکاسی چشمک     تلفن: 35450863

ادامه مطلب ...
نظرات () تاریخ : زمان : بازدید : 572 نویسنده :

جاده بوشهر به شیراز در زمان قاجار

عکس اختصاصی و دیده نشده از جاده بوشهر به شیراز در زمان قاجارکه توسط یکی از عکاسان اروپایی که سفری به بعضی از شهرهای ایران از جمله به بوشهر و شیراز داشته است،گرفته شده است.

ادامه مطلب ...
نظرات () تاریخ : زمان : بازدید : 471 نویسنده :

خرابه های شهر تاریخی استخر در زمان قاجار

شهراستخر (اصطخر) از بزرگ‌ترین شهرهای دوران خود بوده و به گفته تاریخ نویسان چهار دروازه داشته که امروزه یکی از آنها در سر پیچ دوراهی مرودشت ارسنجان قرار دارد و دیگری در جنوب مرودشت کنونی قرار داشته‌است.شهر اصطخرچند سال پیش از میلاد مسیح بنا نهاده شد و شاهد تاجگذاری‌ها و جشن‌ها و شکوه بسیاری بوده و صدها هزار نفر ساکن داشته‌است و نخستین پایتخت حکومت ساسانیان بوده است.
این شهر تا پایان پادشاهی ساسانیان از آبادترین و با شکوه‌ترین شهرهای ایران باستان بود، اما توسط اسکندر ویران گشت و بعد از آن توسط اعراب تسخیر گردید و به دلیل خیزش‌های پیاپی مردم (از سال ۲۳ تا سال ۲۹ هجری) بارها فتح شد و مردم آن قتل‌عام شدند و پس از آن تنها ویرانه‌ای از آن برجای ماند.
این شهر مرکز ایالت کوره اصطخر بوده واین ایالت برای خود ولایت هایی داشته که یکی از این ولایت ها روذان ( در حال حاضر شهرستان انار در استان کرمان می باشد) که دارای شهرهای ابان ، اناس ، اذکان، رودان بوده است و بارها در طول تاریخ بین کرمان و فارس دست به دست شده است .ساخته و رونق گرفتن شیراز هم باعث کوچ مردم، و ویرانی شهر شد..
تصاویری که در زیر برای اولین بار مشاهده میکنید مربوط به حدود 115 سال پیش و توسط یکی از سیاحان اروپایی که به منظور بازدید از این شهر تاریخی گرفته شده است،میباشد.

 

 

 

 

 

 

 

 
ادامه مطلب ...
نظرات () تاریخ : زمان : بازدید : 480 نویسنده :