close
دانلود آهنگ جدید
پیلیسیر - مطالب ارسال شده توسط admin
loading...

پیلیسیر

یونس ۲۷ ساله آبدانی،چشم به راه برگشت به زندگی*تنها ۲۰ میلیون برای نجات زندگی یک جوان

یونس ۲۷ ساله از روستای کنارترشان شهر آبدان،در سال ۹۲ براثر سانحه تصادف دچار ضربه مغزی شده و قدرت تکلم وتوان حرکتی خود را از دست داده است و اکنون سالهاست به دلیل نداشتن هزینه عمل جراحی خود در منزل مرحوم پدرش بستری و ویلچر نشین شده است.

به گزارش پارس خلیج:شنیدن این خبر برایم خیلی ناراحت کننده بود، چون زندگی یک جوان در میان بود.تصمیم گرفتم به  منزل این جوان آبدانی بروم، هماهنگی با خانواده جهت حضور ما انجام شده بود.

یونس اولنج جوان ۲۷ ساله آبدانی در خانه ای محقر و ساده به همراه مادری پیر و خواهر خود و در حالیکه سالها پیش پدر خود را از دست داده است زندگی میکند از زندگی ساده و چشمان اشک بار مادر این خانواده پیداست وضعیت مالی مناسبی ندارند و تنها راه درآمد و امرار معاششان کمک های نقدی و غیر نقدی است که مردم نوع دوست به این خانواده آبدانی انجام می دهند.

مادر یونس مهربان از فرزند خود اینگونه گفت:در سال ۹۲ یونس من، براثر سانحه تصادف دچار ضربه مغزی شد که متاسفانه بر اثر این اتفاق تلخ، قدرت تکلم وتوان حرکتی خود را از دست داد و بیش از ۴ سال است که در منزل بستری و ویلچر نشین شده است،که طبق نظریه پزشک معالج مبلغ ۲۰میلیون تومان هزینه درمان فرزندم خواهد بود که تا کنون نتوانسته ایم این مبلغ را که برای خانواده ما بسیار زیاد می باشد جمع آوری کنیم.

حال بیاییم و اینبار برای نجات زندگی یک جوان یتیم،مبلغ ۲۰میلیون تومان رابه حساب قلبتان به نام این جوان جمع آوری کنیم و این جوان را با جراحی که قادر به حرکت خواهد شد  از ویلچر جدا نماییم و قدمهایش را بار دیگر بازمین خدایی آشنا سازیم.

 

هموطنان نیکوکار در سراسر جهان می‌توانند برای اهدای کمک‌های نقدی خود از طریق شماره کارت بانک توسعه تعاون یونس اولنج
۵۰۲۹۰۸۱۰۲۴۳۴۶۸۵۶
شماره حساب بانک توسعه وتعاون یونس اولنج
۳۰۸۹۶۳۴

واریز نمایند و برای اطلاع بیشتر نیز با شماره تلفن ۰۹۱۶۴۲۳۶۸۹۰ تماس بگیرند.

با اجازه خانواده تصمیم گرفتیم جهت کمک رسانی به این جوان ۲۷ ساله، این خبر را به گوش شما مردم عزیز و مسئولان محترم برسانم تا در جهت برگشت به زندگی یونس مهربانا از هیچ تلاشی دریغ نکنیم.

 


مرجع:پارس خلیج

ادامه مطلب ...
نظرات () تاریخ : زمان : بازدید : 487 نویسنده :

سونامی ویرانگر آخرین روز سال 95 در بندر دیّر +تصاویر

به گفته شاهدان عینی ماجرا ، با هجوم یکبار امواج چندین متری آب دریا  قایق های صیادی را از اسکله به داخل خیابان پرتاب کرد.
به برخی از محلات دیّر  بویژه  در محلات سید صفا و فرودگاه خسارات جبران ناپذیری وارد شده و منازل برخی از شهروندان تخریب شده است.
در پی وقوع این حادثه 7 نفر از مسافران نوروزی مصدوم به بیمارستان امام خمینی(ره) کنگان منتقل شدند.
امواج مرتفع سونامی آلاچیق ها و کانکس های مستقر در کنار پارک ساحلی را به داخل خیایان کشانده است.

اکیبپ ها نظامی ، انتظامی ، هلال احمر و شهرداری در حال خدمات رسانی هستند.
در حال حاضر شرایط  ویژه اضطراری در دیّر برقرار است.

انتهای پیام/

ادامه مطلب ...
نظرات () تاریخ : زمان : بازدید : 630 نویسنده :

دختری 19 ساله با ماجرایی دلخراش در استان بوشهر/ تصاویر

سوک: دیدن دختر جوانی که گفتند یک سال است بخاطر عقرب زدگی خانه نشین شده، ماجرای دردناکی است.

اتاقی ساده با تختخواب آبی رنگ، یک کوه داروی دیالیز و نگاه مبهم، تمام قصه این روزهای رقیه ۱۹ ساله از روستای تنگ ارم در شهرستان دشتستان استان بوشهر است. 


دختری که یک سال پیش ظاهراً عقرب او را نیش زده است. او را به بهداری می برند. سه آمپول به او می زنند که حالش بدتر می شود. کار او به بیمارستان برازجان می کشد. آنجا می گویند مار او را نیش زده است. باز هم مداوای بی اثر که نتیجه اش بدتر شدن حال رقیه می شود. از هوش می رود و چشمش را که باز می کند، پزشک های شیرازی را بالای سرش می بیند.


به رقیه می گویند؛ تو را عقرب نیش زده و آمپول های اشتباه به شما تزریق شده. همین!

رقیه 19 ساله از نیش عقرب جان سالم به در می‌برد اما تاوان نبود پادزهر و تشخیص نادرست، او را خانه‌نشین کرده است.

برادر رقیه آزمایش خواهرش را نزد دکتر برازجان برده بود و به او گفته بودند کلیه‌های رقیه عفونت کرده و باید بستری شود. هم اکنون روزی چهار بار در خانه دیالیز می‌شود. 6 صبح، 12 ظهر، 6 عصر و 12 شب.

به همین سادگی او مجبور است روزی چهار بار در اتاق بنشیند و شاهد قطره قطره دارویی باشد که شاید روزی دست از سر او بردارند. رقیه تاوان نبود پادزهر و تشخیص نادرست را می دهد. 

خانواده رقیه بدلیل نداشتن آگاهی، تازه یک ماه است که از قصور پزشکان در روند درمان رقیه شکایت کرده اند و با مراجعه به سازمان نظام پزشکی گفته اند تازه یک ماه از درخواستت گذشته خودمان خبرت می کنیم و دیگر هیچ....

رقیه دختری بسیار آرام و مهربان است. از او می‌پرسم دوست نداری به دانشگاه بروی که گریه می‌کند و می‌گوید چرا دوست داشتم ولی با اتفاقی که افتاد زندگی‌ام خراب شد.

در آمد خانواده هم چند گوسفند و ماهی ۸۰ هزار تومان که بهزیستی به آنها کمک می کند. حالا پدر و پسر خانواده مجبورند هم با بیماری رقیه مبارزه کنند، هم با فقر.
 


مادر رقیه با گریه می‌گوید از خدا می‌خواهم جانم را بگیرد اما دخترم خوب شود. رقیه چه گناهی کرده که باید هم‌سن و سالانش را ببیند و حسرت دانشگاه رفتن، نوجوانی کردن، شاد بودن و زندگی کردن داشته باشد.

می گویند تقدیر است با تقدیر نمی توان جنگید اما مگر می شود اشتباه در تشخیص هم به رنگ تقدیر تجزیه و تحلیل کرد. اگر این اشتباه فاحش روی نمی داد مطمئنا مسیر زندگی رقیه و خانواده اش سمت و سوی دیگری داشت.تصاویر خود به وضوح ضجرهای این دختر 19 ساله و خانواده اش را به زبان بی زبانی فریاد می زند. آیا گوش شنوایی برای شنیدن درد این خانواده وجود دارد.

راستی از نجومی بگیرها چه خبر. آنها که لابد در زمان بیماری این طور تشخیص های برای آنها داده نمی شود؟ اگر شود چه شود!!!!!عکس: محمود صادقی

ادامه مطلب ...
نظرات () تاریخ : زمان : بازدید : 553 نویسنده :

چرا برای اموات حمد می‎خوانیم؟

باشگاه خبرنگاران جوان: قیصر روم برای یکی از خلفای بنی عباس ، در ضمن نامه ای نوشت: ما در کتاب انجیل دیده ایم که هرکس از روی حقیقت، سوره ای بخواند که خالی از هفت حرف باشد، خداوند جسدش را بر آتش دوزخ حرام میکند ، و آن هفت حرف عبارتند از:  « ث ، ج ، خ ، ز ، ش ، ظ ، ف »

ما هر چه بررسی کردیم ، چنین سوره ای را در کتاب های تورات و زبور و انجیل نیافتیم ، آیا شما در کتاب آسمانی خود ، چنین سوره ای را دیده اید؟

خلیفه عباسی دانشمندان را جمع کرد، و این مسئله را با آنها در میان گذاشت، آنها از جواب آن درماندند، سرانجام این سوال را از امام هادی(ع) پرسیدند.

آن حضرت در پاسخ فرمودند:

آن سوره ، سوره « حــمد » است، که این حروف هفتگانه در آن نیست... پرسیدند: فلسفه ی نبودن این هفت حرف، در این سوره چیست؟

حضرت فرمودند:

1.حرف «ث» اشاره به «ثبور» (هلاکت)

2.حرف «ج» اشاره به «جحیم» (نام یکی از درکات دوزخ)

3.حرف «خ» اشاره به «خبیث» (ناپاک)

4.حرف «ز» اشاره به «زقوم» (غذای بسیار تلخ دوزخ)

5.حرف «ش» اشاره به «شقاوت» (بدبختی)

6.حرف «ظ» اشاره به «ظلمت» (تاریکی)

7.حرف «ف» اشاره به «آفت» است

خلیفه عباسی که از این پاسخ حیرت کرده بود،آن را برای قیصر روم نوشت.

قیصر پس از دریافت نامه ، بسیار خوشحال شد و به اسلام گروید و در حالی که مسلمان بود از دنیا رفت.

در واقع از این حدیث فهمیده می شود که به همین دلیل است که برای اموات سوره حمد را قرایت می کنیم.زیرا این سوره هیچ کدام از این هفت کلمه را ندارد.

منبع:

شرح شافیه ابی فراس ، مطابق نقل منتخب التواریخ ، ص 795 ...

ادامه مطلب ...
نظرات () تاریخ : زمان : بازدید : 660 نویسنده :

سنگ نوشته های بیشاپور‬‎ در عصر قاجار+عکس

فرهنگی-عکس دیده نشده از سنگ نوشته های شهربیشاپور در عصر قاجار که توسط عبدالله خان قاجار عکسبرداری شده است.
ادامه مطلب ...
نظرات () تاریخ : زمان : بازدید : 605 نویسنده :

قدیمی ترین تصاویر از بندر سیراف

سرویس فرهنگی-سر مارک اورل اشتین (۱۸۶۲-۱۹۴۳) باستانشناس مجارستانی الاصل که تبعه انگلستان بوده و بیشتر به خاطر کاوشهایش در آسیای میانه شناخته شده است.
 
او متولد بوداپست در یک خانواده یهودی در سال ۱۸۶۲ میلادی بود. و در سال ۱۹۴۳ میلادی در شهر کابل افغانستان فوت کرد. بعدها با تغییر به فرقه باپتیستها دین مسیحیت را قبول کرده و تبعه انگلیس شد. در این سالها اشتین تحقیقات و کاوشهای زیادی را به سرمایه گذاری دولت انگلستان در سراسر جهان برای آن کشور انجام داد.
او در حدود سالهای 1920 تا حدود 1930میلادی در ایران به سیر و سیاحت و تحقیقات گسترده ای درباره تاریخ ممالک مشرق زمین مشغول بود و اکتشافات بسیاری انجام داد.
او در همان سالها به جنوب ایران مسافرت هایی داشت و ازشهر تاریخی و کهن سیراف(بندر طاهری) بازدید کرد و مطالب ارزشمند بسیاری را در کتاب خود تحت عنوان«اکتشافات باستان شناسی در شمال غرب هند و جنوب شرقی ایران»در سال 1937 در لندن به چاپ رساند.اورول اشتین پس از سالها سیاحت و تحقیق در سن 80 سالگی در کابل افغانستان درگذشت و در همان جا به خاک سپرده شد.
 
گفتنی است تصاویر زیر که برای اولین بار منتشر میشود مربوط به بندر سیراف و از عکس های چاپ شده در این کتاب برداشت شده است.

 نمایی از بندرگاه سیراف

 مدرسه قدیمی سیراف

 مسجد قدیمی

 

 قلعه شیخ سیراف

 

 

 

 گورستان صخره‌ای سیراف

 

 

 تنگ لیر

 پرتگاه های حوالی سیراف

 
روستای پرک

مرجع:سایت آژانس خبری جنوب ایران(سیرانا)

ادامه مطلب ...
نظرات () تاریخ : زمان : بازدید : 655 نویسنده :

تصاویر: زنده یاد استاد حیدر دوراهکی

حیدر دوراهکی استاد فقید و فرماندار ماندگار شهرستان دیر از جمله نوابغ استان بوشهر بودند.
ایشان پس از دوران جنگ تحمیلی به دنبال کسب تحصیل رفتند و سال ها مدرس دانشگاه خلیج فارس بودند و چندین کتاب ارزشمند به نگارش درآوردند که شاید کتاب « بندر دیر نگینی بر ساحل خلیج فارس » ماندگارترین اثر ایشان باشد.
حیدر دوراهکی با اینکه دارای مدارج بالای علمی و نظامی بودند ولی هیچ وقت خود را جدای از مردم ندیدند و متواضعانه در راه خدمت به خلق کوشیدند و این خود دلیل ماندگاری ایشان است.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ادامه مطلب ...
نظرات () تاریخ : زمان : بازدید : 478 نویسنده :

موضوع راه آهن بوشهر به شیراز در 100 سال پیش

موضوع مهم راه آهن بوشهر به شیراز در حدود 100 سال پیش در سفرنامه سرآرنولد ویلسون انگلیسی طرح شده است.گفتنی است در بخش انتخاب شده ی زیر نام سر پرسی کاکس هم به میان آمده که او از شخصیت‌های برجسته بریتانیا در ایران و خاورمیانه بوده و در سال‌های ۱۹۰۴ تا ۱۹۱۹ در خلیج فارس حضور مستمری داشته است.
ادامه مطلب ...
نظرات () تاریخ : زمان : بازدید : 442 نویسنده :

برج دیده بانی و آب انبار گاوبندی در عصر قاجار+عکس

این عکس دیده نشده مربوط به برج دیده بانی و آب انبار گاوبندی در عصر قاجارمیباشد
گفتنی است پارسیان یا گاوبَندی یکی از شهرستان‌های استان هرمزگان واقع بشمار میرود
 

ادامه مطلب ...
نظرات () تاریخ : زمان : بازدید : 410 نویسنده :

کمترین فعالیت در مجلس مربوط به نمایندگان استان بوشهر/شیخ موسی احمدی از مجموع۲۹۰ نماینده در رتبه ۲۳

رتبه شیخ موسی احمدی نماینده جنوب استان بوشهر ۱۰۲۵ می باشد که با این رتبه در جمع بندی کلی ۲۹۰ نفر نمایندهب مجلس ایشان در رتبه ۲۳۲ قرار دارد.

به گزارش سیرانا به نقل از پارس خلیج:طبق گزارشات سامانه مجلس گرافی؛نمایندگان چهار استان اصفهان، خراسان شمالی، البرز و همدان به طور متوسط فعالترین نمایندگان و نمایندگان اقلیت‌ها، خوزستان، بوشهر و خراسان جنوبی به‌طور متوسط کمترین فعالیت را در طول دوره نمایندگی خود داشته‌اند.(   اینجا )

سامانه مجلس گرافی با هدف شفاف‌سازی عملکرد نمایندگان مجلس شورای اسلامی در دانشگاه تهران راه‌ اندازی شده است. در این سامانه عملکرد نمایندگان از منظر ۶ شاخص مورد ارزیابی و رتبه بندی قرار گرفته است.

از میان این شاخص‌ها، سه شاخص «نظم حضور در صحن علنی مجلس بر اساس غیبت‌ها و تاخیرهای نمایندگان»، «نطق‌های پیش از دستور»، «تذکرات کتبی نماینده به هیات دولت» با تکنیک­های پردازش زبان طبیعی از متن صورتجلسات مجلس استخراج شده است. سه شاخص دیگر شامل «تعداد طرحهای ارائه شده توسط نماینده»، «تعداد طرح‌های امضا شده توسط نماینده»، و «تعداد سوالات مطرح شده در کمیسیون‌ها» نیز از روی اطلاعات منتشر شده در سایت مجلس استخراج گردیده است:

در این سامانه برای هر نماینده یک صفحه شخصی ایجاد شده است که تمام فعالیت‌های وی در قالب نمودارهای متنوع به تصویر کشیده شده و با دیگر نمایندگان مقایسه شده است. اطلاعات مورد استفاده «مجلس گرافی» برای تحلیل شامل ۳۵۰ صورتجلسه است که اولین جلسه آن در تاریخ ۱۳۹۱/۳/۷ و آخرین آن در تاریخ ۱۳۹۴/۶/۳ بوده است.

کلیه اطلاعات شیخ موسی احمدی در مجلس نهم

عضو کمیسیون های انرژی، اصل نود، تحقیق
تعداد روزهای غیبت: ۱
تعداد دفعات تاخیر: ۱۱
شاخص عدم حضور ( به دقیقه) : ۸۹۹ دقیقه
تعداد طرح های امضاء شده توسط این نماینده: ۶۳
نسبت تعداد طرح ها امضا شده ایشان به کل طرح ها: ۰٫۰۳ درصد
تعداد نطق های پیش از دستور: ۳
تعداد تذکر کتبی به وزرا: ۳۰
نسبت تعداد تذکر ایشان به کل تذکرات:۰٫۱ درصد ( یک دهم)
تعداد سوال از وزرا در کمیسیون ها: صفر

بهترین شاخص ترکیبی مجموع رتبه ها: ۱۱ بوده که مربوط به نادر قاضی پور نماینده ارومیه می باشد
بدترین شاخص ترکیبی مجموع رتبه ها: ۱۳۵۹ بوده که مربوط به سیامک مره صدق نماینده کلیمیان می باشد

 

رتبه شیخ موسی احمدی نماینده جنوب استان بوشهر ۱۰۲۵ می باشد که با این رتبه در جمع بندی کلی ۲۹۰ نفر نماینده مجلس ایشان در رتبه ۲۳۲ قرار دارد.

ادامه مطلب ...
نظرات () تاریخ : زمان : بازدید : 793 نویسنده :

دانلود آلبوم منتشر نشده بداهه‌نوازی ویولن از استاد پرویز یاحقی

بداهه‌نوازی ویولن – پرویز یاحقی و امیرناصر افتتاحآلبوم پیش رو شامل ۵ بداهه‌نوازی از این استاد است که سه ترک ابتدایی تک‌نوازیست و در دو ترک پایانی امیرناصر افتتاح ایشان را همراهی می‌کند. این آلبوم تا به امروز در جایی منتشر نشده و برای نخستین بار است که منتشر میشود


 
دانلود 
ادامه مطلب ...
نظرات () تاریخ : زمان : بازدید : 637 نویسنده :

دانلود شروه های جدید محسن سناسیری / اختصاصی

محسن سناسیری از شروه خوانان مطرح بوشهری در بیست و سوم دی ماه سال جاری در برنامه شونشینی صدا و سیمای بوشهر حضور یافت و به شروه خوانی پرداخت.
چهار فایل صوتی با کیفیت بالا توسط آژانس خبری جنوب ایران (سیرانا) برای شما علاقمندان به شروه آماده گردیده که در ذیل قابل دریافت می باشد.
 
 http://sirana.ir/images/EditorUpload/MohsenSanasiri.jpg
فایل 1
مدت زمان : 06:31
مدت زمان : 00:59 
مدت زمان : 01:41  
مدت زمان : 03:12  
ادامه مطلب ...
نظرات () تاریخ : زمان : بازدید : 5039 نویسنده :

زیباترین تصاویر از طبیعت شهر دوراهک

شهر دوراهک شهری است کوچک اما با سابقه تاریخی در حدود هفتصدساله و با فاصله حدود 200 کیلومتری در جنوب بندر بوشهر و بین خلیج فارس و رشته کوه احمدسلمان واقع شده است.این شهر دارای طبیعت منحصر به فردی است که گوشه ای از زیبایی های طبیعت خداوندی را در اطراف و حوالی آن را میبینید.//عکاس:همشهری
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ادامه مطلب ...
نظرات () تاریخ : زمان : بازدید : 526 نویسنده :

روایت عکاس هلندی از بوشهر در 120 سال پیش/تصاویر

آلبرت پل هرمان هاتز تاجر و سیاستمدار و عکاس هلندی در سال 1855 میلادی در خانواده مرفه هلندی که سوئیسی تبار بودند در شهر روتردام به دنیا آمد.او از همان سنین جوانی علاقه شدیدی به یادگیری زبان های مختلف و مسافرت به جاهای دوردست جهان به خصوص کشور ایران داشت.

 
او در سن نوزده سالگی به عنوان تاجر و رابط به سرکنسول هلند در بوشهر رفت و به مدت سی سال از بوشهر به اقصی نقاط ایران سفر کرد و با بازارهای مختلف ایران از جمله اصفهان و شیراز و تهران دادو ستد های فراوانی داشت.او همچنین با مقامات و شخصیت های قاجاری همچون ظل السطان، میرزا علی اصغرخان امین السلطان و پسر چهارم ناصر الدین شاه قاجار روابطدوستانه مستحکمی برقرار کرد.
 

هاتز در سال 1889 به عنوان مدیر بانک شاهنشاهی ایران منصوب شد و نقش مهمی در امروزی کردن و نوسازی مدیریت اقتصاد مدرن ایران داشت.

هااتز درسال 1903 کار خود را در ایران به پایان رساند و پس از چندی به عنوان سرکنسول هلند در بیروت مشغول به کار شد و در سال 1921 از کار بازنشسته شد.او پس از بازنشتگی کتابهای بسیاری که غالبا در مورد خلیج فارس و ایران و فرهنگ و زندگی ایرانیان است منتشر کرد و در همان سالها مجموعه ای از عکس های خود را نیز انتشار داد.

گفتنی است ااین عکاس و سیاستمدار هلندی در آوریل 1930 میلادی در کشورش پس از سالها سیاحت و نگاشتن کتاب های مختلف درباره تاریخ ایران درگذشت.در تصاویر زیر میتوانید تصاویری از بوشهر و برازجان و جزیره خارک که مربوط به سالهای 1890 میلادی و حدود 120 سال پیش است ببینید.

----------------- 
ترجمه و تهیه گزارش:حسین باقری 
 
 
کاروانسرای مشیرالملک برازجان
 نمایی دیگر از کاروانسرای مشیرالملک برازجان
 چاه نفت دالکی
 مرکز حکومتی در بوشهر
 کاروان در حال حرکت بین بوشهر و شیراز
 بانک شاهی در بوشهر
 حوالی شهر بوشهر
 ساحل جزیره خارگ
 بنای باستانی در جزیره خارگ
 بندرگاه جزیره خارگ
 حوالی شهر بوشهر
 نمایی دیگز از بانک شاهی در بوشهر
 نمایی دیگر از بندرگاه جزیره خارگ
ادامه مطلب ...
نظرات () تاریخ : زمان : بازدید : 512 نویسنده :

پسران بوشهری در زمان قاجار+عکس دیده نشده

عکسی دیده نشده از مجموعه عکسهای یک عکاس اروپایی به نام البرت هاتز از پسران بوشهری در زمان قاجار

در اینجا میتوانید تصاویری که سابق در مورد این عکاس هلندی توسط همین سایت منتشر شده بود را مشاهد نمایید 
ادامه مطلب ...
نظرات () تاریخ : زمان : بازدید : 564 نویسنده :

نمایشگاه عکس شور محشر برگزار شد

مسابقه عکاسی محرم با عنوان شور محشر به منظور زنده نگه داشتن فلسفه عاشورا و قیام امام حسین(ع) و همچنین شناخت آیین ها و سنت های مذهبی و رشد و تعالی هنر عکاسی در استان بوشهر برگزار گردید.

دبیر نمایشگاه عنوان نمودند؛ این مسابقه برای اولین بار با همکاری و مشارکت فرمانداری دیر، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دیر، شهرداری و شورای شهر دیر- بردستان - دوراهک ، سایت خبری سیرانا و آتلیه عکس چشمک(دوراهک) برگزار گردید.

محمود باقری خاطر نشان کردند؛ مطابق فراخوان مسابقه شور محشر عکاسان استان بوشهر تا ششم آذر ماه جهت ارسال آثار به دبیرخانه نمایشگاه مهلت داشتند. پس از دریافت آثار، عکس ها توسط هیات داوران ( یاسین محمدی، محمد رحیمی زاده و حسین فخرایی) مورد ارزیابی  و داوری قرار گرفت که به نفرات اول تا سوم جوایز ارزنده ای اهدا خواهد شد.

ایشان ابراز نمودند؛ مسابقه شور محشر مورد استقبال کم نظیر عکاسان و هنرمندان استان بوشهر قرار گرفت. نفرات اول تا سوم به ترتیب سید جواد صدری(بوشهر)، غلامحسین آقاجری(دیلم) و محمد جواد رییسی(بندر دیر) می باشند. جوایز برگزیدگان به ترتیب نیم سکه، ربع سکه و کارت هدیه 200 هزار تومانی اهدا خواهد شد.


 
آثار برگزیده در نمایشگاهی در شهرهای دیر،بردستان و دوراهک به نمایش عموم در خواهد آمد.

زمان و مکان برگزاری نمایشگاه:

13 الی 15 آذر: بندر دیر، محله خنیا، حسینیه باب الحوائج

16 الی 18 آذر: بردستان، حسینیه اعظم سادات

19 الی 21 آذر: دوراهک، حسینیه شهید دستغیب

در پایان از همه هنرمندان و مسئولین و خادمین حسینیه ها بابت برگزاری هر چه بهتر این نمایشگاه تقدیر و تشکر بعمل می آید.

چنانچه در خصوص مسابقه و نمایشگاه شور محشر انتقادات و پیشنهادات سازنده ای که موجب شود تا برگزاری نمایشگاه عکاسی محرم در سالیان آینده هر چه بهتر برگزار شود به دبیرخانه نمایشگاه اطلاع نمایید.

دبیرخانه: دوراهک، آتلیه عکاسی چشمک     تلفن: 35450863

ادامه مطلب ...
نظرات () تاریخ : زمان : بازدید : 572 نویسنده :

جاده بوشهر به شیراز در زمان قاجار

عکس اختصاصی و دیده نشده از جاده بوشهر به شیراز در زمان قاجارکه توسط یکی از عکاسان اروپایی که سفری به بعضی از شهرهای ایران از جمله به بوشهر و شیراز داشته است،گرفته شده است.

ادامه مطلب ...
نظرات () تاریخ : زمان : بازدید : 471 نویسنده :

خرابه های شهر تاریخی استخر در زمان قاجار

شهراستخر (اصطخر) از بزرگ‌ترین شهرهای دوران خود بوده و به گفته تاریخ نویسان چهار دروازه داشته که امروزه یکی از آنها در سر پیچ دوراهی مرودشت ارسنجان قرار دارد و دیگری در جنوب مرودشت کنونی قرار داشته‌است.شهر اصطخرچند سال پیش از میلاد مسیح بنا نهاده شد و شاهد تاجگذاری‌ها و جشن‌ها و شکوه بسیاری بوده و صدها هزار نفر ساکن داشته‌است و نخستین پایتخت حکومت ساسانیان بوده است.
این شهر تا پایان پادشاهی ساسانیان از آبادترین و با شکوه‌ترین شهرهای ایران باستان بود، اما توسط اسکندر ویران گشت و بعد از آن توسط اعراب تسخیر گردید و به دلیل خیزش‌های پیاپی مردم (از سال ۲۳ تا سال ۲۹ هجری) بارها فتح شد و مردم آن قتل‌عام شدند و پس از آن تنها ویرانه‌ای از آن برجای ماند.
این شهر مرکز ایالت کوره اصطخر بوده واین ایالت برای خود ولایت هایی داشته که یکی از این ولایت ها روذان ( در حال حاضر شهرستان انار در استان کرمان می باشد) که دارای شهرهای ابان ، اناس ، اذکان، رودان بوده است و بارها در طول تاریخ بین کرمان و فارس دست به دست شده است .ساخته و رونق گرفتن شیراز هم باعث کوچ مردم، و ویرانی شهر شد..
تصاویری که در زیر برای اولین بار مشاهده میکنید مربوط به حدود 115 سال پیش و توسط یکی از سیاحان اروپایی که به منظور بازدید از این شهر تاریخی گرفته شده است،میباشد.

 

 

 

 

 

 

 

 
ادامه مطلب ...
نظرات () تاریخ : زمان : بازدید : 480 نویسنده :